Kas yra IMEI?


iPhone IMEI iTunes programoje

Trupinėlis teorijos

IMEI (International Mobile Station Equipment Identity) – tai unikalus numeris, skirtas atpažinti įvairius mobilius telefonus GSM tinkluose. Pavyzdžiui, jei telefonas yra pavogiamas arba pametamas, savininkas gali paskambinti savo operatoriui ir paprašyti jį įtraukti į juodąjį sąrašą (blacklist), t.y. užblokuoti. Tada telefonas tame tinkle nebeveiks net ir su kita to operatoriaus SIM kortele arba gali neveikti ir visoje šalyje, kurioje jis užblokuotas.
Paprasčiau tariant, tai lyg savotiškas telefono asmens kodas.
IMEI numerį sudaro 15 skaitmenų.

Kodėl perkant naują ar naudotą iPhone telefoną iš kitų asmenų man turėtų rūpėti jo IMEI numeris?

Nes nusipirkę iPhone telefono IMEI patikrinimą galėsite sužinoti:
1. Ar telefonas nėra pririštas prie kokio nors tinklo ir veiks su visomis SIM kortelėmis;
2. Ar telefonas nėra blokuotas ir veiks visose šalyse;
3. Jei iPhone pririštas, tai prie kurio operatoriaus (tinklo) ir kiek gali kainuoti jo atrišimas, kad veiktų visuose tinkluose.

Nusipirkę Find my iPhone funkcijos patikrinimą, sužinosite, ar ši funkcija nėra įjungta.
Jei ši funkcija įjungta, būtinai prieš pirkdami iPhone telefoną pareikalaukite, kad pardavėjas ją išjungtų. Jis to negali padaryti, primygtinai rekomenduotina tokio telefono nepirkti, nes po programinės įrangos perrašymo ar atnaujinimo juo negalėsite naudotis tol, kol nesuvesite reikalaujamų duomenų (ankstesnio savininko el. pašto adreso ir slaptažodžio) arba kol ankstesnis savininkas neatjungs to konkretaus telefono nuo savo iCloud vartotojo sąskaitos (account). Tokiu atveju telefonas neveiks net jei jo IMEI numeris bus neblokuotas ir jis nebus pririštas prie jokio tinklo.

Kodėl dauguma žmonių pardavinėdami naujus ar naudotus telefonus nėra linkę nurodyti IMEI numerio?

Yra bent kelios priežastys:
1. Nepagrįsta baimė, jog kažkas pasinaudos jų IMEI numeriu. Jei nutiktų taip, jog 2 skirtingi telefonai su vienodais IMEI numeriais, prisijungtų vienu metu prie to paties operatoriaus, abu jie būtų užblokuoti tinklo. Tačiau IMEI keitimo procedūros daugumą atvejų yra sudėtingos, reikalauja specialios ir brangios įrangos. Be to, visais atvejais daugumoje šalių tai yra visiškai neteisėta ir baudžiama nusikalstama veikla. Konkrečiai iPhone telefonų atveju, tokia procedūra itin sudėtinga ir gali pavykti tik itin gerai lituoklį valdančiam asmeniui, nes tai reikalauja ypatingo preciziškumo, taip pat, būtiną pakeisti komponentą pirkti įmanoma rasti tik juodojoje rinkoje, dažniausiai Kinijoje. Dauguma tokių eksperimentų iPhone telefonus paverčia neveikiančia, sugadinta detalių krūva, net jei prieš tai jis veikė ir iki tam tikro laipsnio buvo naudotinas.
2. Kažkas su telefonu negerai. Nors kiekvieno asmeninis reikalas kiek jis/ji pasitiki kitais žmonėmis, tačiau bet kuriuo atveju rekomenduotina visada pasitikrinti ar pardavėjas sako tiesą apie savo parduodamą telefoną. Pasitaiko, kad pardavėjas būna visiškai (gal net nuoširdžiai) įsitikinęs, jog viskas yra tvarkoje, tačiau niekaip to negali pagrįsti, o patikrinus išaiškėja įvairūs nemalonūs dalykai: iPhone telefonas pririštas prie brangiai atrišamo tinklo ir dar blokuotas IMEI numeris. Šioje vietoje derėtų bent jau remtis posakiu pasitikėk, bet tikrink.
3. Pardavėjas nuoširdžiai nesupranta, apie kokį dar numerį jūs klausiate. Aš geriau net neminėsiu kokia maža to tikimybė :). O jei visgi taip yra iš tikro – atsiųskite jam/jai nuorodą į šį straipsnį.

Kaip sužinoti iPhone telefono IMEI numerį?

 

Nors Apple siūlo įvairius būdus kaip jį sužinoti (iPhone 2G ir 5 modeliuose jis rašomas ant nugarėlės, iki 5 modelio senesniuose jis buvo rašomas ant SIM stalčiukų), tačiau pats geriausias būdas, jei telefonas įsijungia (o kodėl turėtumėt pirkti neįsijungiantį?), pagrindiniame meniu eiti į Settings > General > About. Žemiau lange rasite užrašą IMEI ir šalia jo – 15 skaitmenų. Tai ir yra telefono IMEI numeris. Kitas būdas – nueitį į Phone > Keypad ir surinkti *#06#. Paspaudus antras groteles, IMEI numeris bus rodomas ekrane.
Tai pats patikimiausias būdas – juk SIM stalčiukai gali nesunkiai būti pakeisti, kaip ir telefonų nugarėlės, telefono dėžutė gali būti visiškai ne nuo to telefono. Tai itin aktualu, kai aklai vadovaujamasi tik kaina.

Kur pasitikrinti IMEI?

Prašom, jums čia.